Σαλάτα με Αποξηραμένα λαχανικά της θάλασσας (25γρ) Clearspring
Η δύναμη της θάλασσας σε κάθε μπουκιά. Τα Βιολογικά Αποξηραμένα Λαχανικά θαλάσσης συνδυάζουν τρία προσεκτικά επιλεγμένα θαλάσσια λαχανικά, ένα είδος κόκκινου φυκιού το dulse, το θαλάσσιο μαρούλι & φύκια nori, σε ένα έτοιμο προς κατανάλωση μείγμα σαλάτας με απαλή υφή και διακριτική θαλασσινή γεύση.
Η συσκευασία περιλαμβάνει 5 πρακτικές μερίδες με θρεπτική αξία και ξεχωριστή γεύση.
Γιατί να το διαλέξεις
- Βιολογικό & πλούσιο σε βιταμίνες, μέταλλα και πρωτεΐνη
- Συνδυασμός 3 θαλάσσιων λαχανικών για ποικιλία σε γεύση και θρεπτικά συστατικά
- Σε πρακτικές ατομικές μερίδες για εύκολη καθημερινή χρήση
- Ελαφρύ, εύκολο στη μεταφορά και ιδανικό για κάθε στιγμή της ημέρας
Πώς να το απολαύσεις
- Πασπάλισε σε σαλάτες για extra γεύση και θρεπτική αξία
- Πρόσθεσε σε ζεστά πιάτα όπως πατάτες, ρύζι ή noodles
- Ανακάτεψε σε dressings, σάλτσες ή σούπες
- Απόλαυσέ το και μόνο του σαν ελαφρύ και θρεπτικό snack
ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΥΓΕΙΑΣ: Τα χόρτα θαλάσσης είναι πλούσια σε ιώδιο* από τη φύση τους. Άτομα που είναι ευαίσθητα στο ιώδιο και τις ιδιότητές του, θα πρέπει να συμβουλευτούν τον γιατρό τους πριν τα καταναλώσουν.
| Χαρακτηριστικά Προϊόντος | |
| Χωρίς Λακτόζη | ✓ |
| Vegetarian | ✓ |
| Vegan | ✓ |
| Διατροφικός Πίνακας - Μέση Διατροφική Αξία /100g | |
| Ενέργεια | 575kJ/136 kcal |
| Λιπαρά | 0.6g |
| Εκ των οποίων κορεσμένα | 0.2g |
| Υδατάνθρακες | 14g |
| Εκ των οποίων σάκχαρα | 0g |
| Εδώδιμες (φυτικές) Ίνες | 32g |
| Πρωτεϊνη | 18g |
| Αλάτι | 4.9g |
Αποξηραμένα θαλασσινά λαχανικά: κόκκινο φύκι (Palmaria palmata)*, θαλάσσιο μαρούλι (Ulva spp)*, Φύκια nori (Porphyra spp)*. Όπου * βιολογικό προϊόν. Ιώδιο: 12833μg
Μπορεί να περιέχει ίχνη από ψάρι, μαλάκια και καρκινοειδή.





















