Δημητριακά 'ZAPS' ΧΓΛ με Φουντούκι & Κακάο (300γρ) Schar
Τραγανά δημητριακά σαν μαξιλαράκια χωρίς γλουτένη, με απολαυστική γέμιση κακάο και φουντουκιού. Ένα απολαυστικό crunch που συνδυάζει δημητριακά ρυζιού, βρώμης και καλαμποκιού για να ξεκινάς τη μέρα σου με γεύση και ενέργεια.
Γιατί να τα διαλέξεις
- Χωρίς γλουτένη & Χωρίς φοινικέλαιο
- Συνδυασμός δημητριακών που σου προσφέρει σταδιακή ενέργεια και σε κρατάει χορτάτο για περισσότερη ώρα
- Ελαφριά και εύπεπτη βάση που δεν σε βαραίνει
- Φυσική γλυκύτητα
Πώς να τα απολαύσεις
- Με γάλα ή φυτικό ρόφημα για ένα δυναμωτικό πρωινό
- Μαζί με γιαούρτι και φρέσκα φρούτα
- Σκέτα σαν τραγανό snack μέσα στη μέρα
| Χαρακτηριστικά Προϊόντος | |
| Χωρίς Γλουτένη | ✓ |
| Πιστοποιημένο Χωρίς Γλουτένη | ✓ |
| Vegetarian | ✓ |
| Διατροφικός Πίνακας - Μέση Διατροφική Αξία /100g | |
| Ενέργεια | 1913 kJ/455 kcal |
| Λιπαρά | 15g |
| Εκ των οποίων κορεσμένα | 2.9g |
| Υδατάνθρακες | 73g |
| Εκ των οποίων σάκχαρα | 37g |
| Πρωτεϊνη | 4.9g |
| Αλάτι | 0.02g |
Eξωθημένα δημητριακά 65% [αλεύρι καλαμποκιού, αλεύρι ρυζιού, αλεύρι βρώμης χωρίς γλουτένη 3,5%, ζάχαρη, φυτικό εκχύλισμα (συμπύκνωμα καρότου, ζάχαρη, φυσικά αρώματα, αλάτι)], γέμιση 35% (ζάχαρη, ηλιέλαιο, βούτυρο καριτέ, φουντούκια 10%, κακάο σε σκόνη με μειωμένη περιεκτικότητα σε λιπαρά 6,5%, σκόνη ορού γάλακτος (γάλα), αποβουτυρωμένο γάλα σε σκόνη, γαλακτωματοποιητής: λεκιθίνη ηλίανθου, φυσικά αρώματα).
Μπορεί να περιέχει σόγια και άλλους ξηρούς καρπούς. Ακατάλληλο για άτομα αλλεργικά στην πρωτεΐνη βρώμης αβενίνη.





















