Πολυσυσκευασία Σνακ Καλαμποκιού Puffcorn με Φράουλα & Μήλο +12μ (4x10gr) Organix
Πατήστε για μεγαλύτερη εικόνα
Τραγανά puffcorn snacks με φράουλα και μήλο, ειδικά σχεδιασμένα για μικρά παιδικά χεράκια. Ένα βιολογικό snack με απαλή γεύση φρούτων, ιδανικό για παιδιά από 12 μηνών και άνω.
Γιατί να το επιλέξεις
- Βιολογικό παιδικό snack
- Με φρούτα και καλαμπόκι
- Χωρίς τεχνητά αρώματα ή χρωστικές
- Κατάλληλο για μικρά παιδιά +12 μηνών
- Πρακτική πολυσυσκευασία για έξω ή το σχολείο
Ιδανικό για
- Snack στο σχολείο
- Βόλτα και ταξίδι
- Ανάμεσα στα γεύματα
- Μικρά παιδικά χεράκια που μαθαίνουν να τρώνε μόνα τους
| Χαρακτηριστικά Προϊόντος | |
| Βιολογικό | ✓ |
| Χωρίς Γλουτένη | ✓ |
| Πιστοποιημένο Χωρίς Γλουτένη | ✓ |
| Χωρίς Λακτόζη | ✓ |
| Vegetarian | ✓ |
| Vegan | ✓ |
| Χωρίς προσθήκη Ζάχαρης | ✓ |
| Χωρίς προσθήκη Αλατιού | ✓ |
| Διατροφικός Πίνακας - Μέση Διατροφική Αξία /100g | |
| Ενέργεια | 1639kJ/386kcal |
| Λιπαρά | 2.1g |
| Εκ των οποίων κορεσμένα | 0.3g |
| Υδατάνθρακες | 83g |
| Εκ των οποίων σάκχαρα | 8.1g |
| Εδώδιμες (φυτικές) Ίνες | 2.3g |
| Πρωτεϊνη | 7.6g |
| Αλάτι | 0.06g |
Καλαμπόκι* 45,5%, αλεύρι ρυζιού* 45,5%, χυμός μήλου* συμπύκνωμα 5,2%, χυμός φράουλα συμπύκνωμα* 3,7%, θειαμίνη (βιταμίνη Β1) < 0,1%.
*Βιολογικό Συστατικό. Η θειαμίνη δεν διαθέτει βιολογική πιστοποίηση.
νάτριο 0.02γ, θειαμiνη 0.60mg





















